logo-eu

STRONA GŁÓWNA  >  Aktualności  >  SEMA - system automatycznych rozwiązań

SEMA - system automatycznych rozwiązań

Firma Contec proponuje klientom nowe systemy rozwiązań pozwalające na optymalizację procesów produkcji pod kątem wydajności, obniżenia kosztów oraz poprawy jakości.

 

Konieczność stałego podnoszenia jakości oraz potrzeba optymalizacji procesów produkcji, wymusza na producentach tekstyliów inwestowanie w automatyzację. W myśl tych potrzeb, firma Contec proponuje systemy SEMA, które dzięki indywidualnemu i kreatywnemu podejściu do każdego klienta pozwalają  na zaprojektowanie i wdrożenie najlepszych technologicznie rozwiązań.

– SEMA to systemy automatycznych rozwiązań, kierowane do fabryk mebli tapicerowanych, tapicerki samochodowej, producentów materacy oraz zakładów odzieżowych – mówi Marcin Wojtkiewicz, przedstawiciel firmy. – Zauważyliśmy, że wiele powtarzalnych operacji szycia czy krojenia, wykonywanych jest w sposób manualny przez dużą ilość pracowników, co generuje wysokie koszty produkcji. Dodatkowo firmy mają problemy z wykwalifikowaną kadrą pracowniczą i coraz częściej pytają o możliwość zautomatyzowania fragmentów produkcji i zastąpienie wieloosobowego zespołu szwaczek jednym operatorem maszyny! Szycie w sposób tradycyjny, to także potrzeba wyznaczenia dużej i jakże cennej dzisiaj przestrzeni produkcyjnej. Automatyczne rozwiązania pozwalają na jej ograniczenie oraz podniesienie komfortu i poziomu bezpieczeństwa pracy.  

Tu z pomocą przychodzą nasi inżynierowie, którzy opracowują indywidualne koncepcje rozwiązań dopasowane do wybranego profilu produkcyjnego. Głównym celem jest oczywiście redukcja ilości pracowników zaangażowanych w daną operację oraz poprawa jakości. Klienci oczekują od nas konstrukcji pozwalających na oddelegowanie wykwalifikowanej kadry do trudniejszych operacji gdzie nie jest możliwa ich pełna automatyzacja.  Cele dodatkowe to zwiększenie powtarzalności, poprawa komfortu, zredukowanie powierzchni produkcyjnej.

Wszystkie koncepty opracowujemy samodzielnie i w oparciu o konsultacje z naszymi klientami, co ma olbrzymie zalety. Klient otrzymuje dokładnie to, czego potrzebuje, a ponadto koszt naszych usług nie jest wysoki w porównaniu z rozwiązaniami firm niemieckich, szwajcarskich czy włoskich. Pod kątem poziomu technologicznego dorównujemy znanym rozwiązaniom. Pod kątem doświadczenia – zaczynamy wyprzedzać dotychczasowych liderów. Nasi inżynierowie mają stały kontakt z utrzymującą się produkcją w Polsce. W końcu cały ciężar produkcji tekstyliów w Europie od wielu lat opiera się na Polsce, nie na Niemczech czy Włoszech….  

Jednym z przykładów rozwiązań optymalizujących pracę szwalni jest automat SEMA LCS3200. Maszyna przeznaczona jest do łączenia czołowego tkanin, tkanin twardych, włóknin, owaty o dużej gramaturze, tekstyliów technicznych i wielu innych surowców. Model LCS3200 znajdzie zastosowanie między innymi u producentów materacy i tkanin tapicerskich. Urządzenie oparte jest na solidnej stalowo – aluminiowej konstrukcji, co gwarantuje dużą sztywność i stabilność pracy. Zastosowano tu wysokiej jakości głowicę szyjącą JUKI MO6903G. Napęd maszyny oparty jest na popularnych systemach firmy Efka, natomiast za centralne sterowanie odpowiada jednostka MELER. To gwarantuje niezawodność i rozwiewa jakiekolwiek wątpliwości dotyczące niezawodności systemu.  Urządzenie jest bardzo wydajne, proste w obsłudze i bezpieczne. Zawiera system czujników wykrywających położenie surowca oraz czujniki bezpieczeństwa. Maszyna wyposażona jest w pneumatyczny system docisku i laser ułatwiający pozycjonowanie surowca. Maksymalna szerokość  tkanin, jaką można obrabiać wynosi 3200 mm. Dodatkowo model wyposażony jest w specjalny system Soft Start. Maszyna może pracować jako niezależny moduł lub w układach liniowych. Dzięki swojej konstrukcji, możliwa jest jej modyfikacja i dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Jako produkt Made in Poland, posiada niezbędne certyfikaty dopuszczające do użytkowania, pełną dokumentację techniczną. Na chwilę obecną, wyprodukowaliśmy już około dziesięciu takich urządzeń. Wszystkie sprawdzają się bez zarzutu! 

Jesteś zainteresowany ? Skontaktuj się z nami :

tel. 42 227 11 40

info@contec.pl

« Wróć

 

>>> SERWIS I NAPRAWA 


Sprawdź naszą ofertę w zakresie naprawy maszyn szwalniczych, cutterów, ploterów, wytwornic pary i maszyn specjalistycznych.

Szkolenie pracowników oraz wsparcie technologiczne.>>Czytaj wiecej


>>> PROJEKTY UNIJNE


Transformacja firmy w kierunku Przemysłu 4.0. poprzez zastosowanie elementów Big Data w powiązaniu z automatyzacją łańcucha dostaw, prognozowania popytu i zarządzania zapasami


 

>>Czytaj wiecej


>>> ZOBACZ WIDEO

 

Sprawdź nasz kanał You Tube żeby zobaczyć jak działają urządzenia z naszej oferty: maszyny i automaty szwalnicze, prasowalnicze, cuttery oraz urządzenia automatyzujące produkcje.


>>Czytaj wiecej

NEWS


Zobacz najnowsze wydarzenia w branży : targi, seminaria, nowości

Czytaj więcej

KATALOG ON-LINE


NOWY katalog produktów !

Pobierz

KATALOGI MASZYN I BROSZURY


Znajdź interesującą Cię część zamienną lub akcesoria - wszystko pod ręką !

Zobacz

WYSZUKIWARKA IGIEŁ


Jakie igły pasują do Twojej maszyny ?

Wyszukaj igły